Чистота питної води з Geberit Захист життя

Недооцінена небезпека 

Душ як можливе джерело інфікування легіонелами

Легіонели живуть у воді та можуть викликати легіонельоз. Згідно здослідженнями Інституту імені Роберта Коха (німецькою), у Німеччині хвороба забирає стільки ж життів, що й аварії на дорозі (німецькою).

Інфікування відбувається внаслідок вдихання дрібних крапель, наприклад під душем. Небезпеку також становлять псевдомонади й інші мікроби.

Переглянути брошуру "Гігієна питної води"  (5.7 MB)

Постійний рух - чиста вода 

Хоча питна вода в будь-якому разі містить мікроби, їхня концентрація зазвичай не становить загрози. Небезпека для здоров’я виникає тоді, коли мікроорганізми розмножуються. А цьому сприяють застійна вода та температура від 25 до 50 °C. На практиці це відбувається, наприклад, коли довго відсутні мешканці у квартирі, у приміщеннях, які експлуатуються періодично, або у кінцевих, невикористовуваних трубопроводах.

Забруднення води шкідливими бактеріями можна уникнути, якщо дотримуватися наведених нижче принципів.

  • Правильно планувати, монтувати і вводити в експлуатацію систему водопостачання.
  • Використовувати трубопроводи за призначенням.
  • Запобігати застою води в обладнанні.
  • Уникати в трубах несприятливих температур від 25 до 50 °C.

Наша питна вода не є стерильною; містить мікроорганізми, які утворюють біоплівки. Зазвичай вони не створюють проблем і не впливають на якість питної води. Схоже, що стабільна екосистема навіть позитивно впливає на якість води. Тим не менш, біоплівки також можуть стати живильним середовищем для мікробів, небезпечних для здоров’я.

Точне вимірювання росту легіонел 

На графіку показано, як кількість легіонел подвоюється за день. Вимірювання проводилися в середовищі, багатому поживними речовинами, порівняно зі звичайною питною водою.

Працюючи від імені Geberit, професор доктор Хуберт Хільбі та його дослідницька група з Цюріхського університету систематично досліджували розвиток легіонел.

Проліферація легіонел посилюється з підвищенням температури до максимальної точки. При 40°C кількість легіонел подвоюється приблизно в три рази частіше за одиницю часу, ніж при 25°C. Замість подвоєння від 1 до 4 при 25°C легіонелла подвоюється шість разів від 1 до 64 при 40°C.

VDI 6023-1 вимагає повної заміни води кожні 72 години та температури холодної води, що не перевищує 25°C після зливу 3 літрів (помаранчева лінія на графіку). На практиці, однак, не завжди вдається уникнути температур у критичному діапазоні.

Інтервал промивання в залежності від температури 

Температурно-залежна крива інтервалу промивання

Залежний від температури інтервал промивання (синя пунктирна крива) можна розрахувати на основі виміряних показників розмноження. Відповідно до VDI 6023-1 передбачається, що інтервал промивання в 72 години є достатнім при 25°C. Для більш високих температур інтервал промивання розраховується таким чином, щоб легіонели могли однаково часто розмножуватися протягом цього часу. Це призводить, наприклад, до інтервалу промивання 46 годин при 29°C. Таким чином можна уникнути підвищеного ризику забруднення, навіть якщо температура води низька. Крім того, згідно зі звітом про дослідження DVGW, короткочасне підвищення температури понад 25 °C не відразу призводить до виявлення високої кількості легіонел.

Проблеми, що позначаються на чистоті питної води 

Джерела небезпеки: застійна тепла вода в побутових системах.
Виберіть відповідний пункт на зображенні для перегляду…

Для свіжої питної води, яка завжди добре сприймається 

Гігієнічна система Geberit – для свіжої питної води, яка завжди добре сприймається

Коли справа доходить до створення ефективної концепції управління гігієною в будівлях, Geberit пропонує комплексне рішення, яке справді відповідає всім вимогам.

Мета: запропонувати індивідуальні рішення для підтримки якості питної води в кожній санітарній установці та для будь-якого типу та частоти використання.

Більше інформації про Системи гігієни Geberit

Рішення для нових і наявних будівель 

Вироби Geberit для чистоти питної води 

Санітарний змив Geberit Rapid

Компактність і незалежність: санітарний змив Geberit Rapid установлюється безпосередньо в потрібному місці.
Санітарний змив Geberit Rapid — оперативне рішення для боротьби з легіонелами
  • Компактні розміри.
  • Завдяки акумулятору робота не залежить від електроживлення.
  • Просте чищення сифона.
  • Можлива робота без сифона, наприклад у разі водовідведення зі змивних бачків.
  • Просте й інтуїтивно зрозуміле встановлення інтервалів змивання
  • Легкий монтаж, простий демонтаж, багаторазове використання.

Новинка Санітарний змив Geberit Rapid

Серйозні проблеми з чистотою, викликані застоєм питної води, потребують швидкого втручання. За допомогою нового санітарного змиву Geberit Rapid можна легко вирішити це питання. Змив простий у керуванні й пропонує всі основні функції для регулярного обміну води. Це компактне й економічне рішення з живленням від акумулятора й можливістю застосувати відразу в місці, де може виникнути застій. Це робить його ідеальним перехідним варіантом, наприклад коли неможливо швидко провести комплексні заходи з очищення.

Норми й закони 

Гарантія якості питної води в побутових системах є предметом різних положень і норм. На європейському рівні якість води для побутового вжитку регулюється Директивою 98/83/ЄС. Дотримуючись цих директив і правил своєї країни, проектувальники, сантехніки та оператори діють на підставах закону й безпеки.

Директива 98/83/ЄС

Відео